Perşembe , 17 Ekim 2019

Dalgıç Saati

dalgic saat 300x201 Dalgıç Saati

Zaman su gibi akıp giderken, bize yardımcı olacak, o akıp giden zamanı gösterecek olan saatlerdir. En eski uygarlıklardan biri olan Mısır uygarlığı saati ilk bulan ve kullanan millettir. O zamanlarda güneş ışınlardan faydalanılarak saat hesaplanıyordu. Zaman geliştikçe, yeni teknolojiler bulunmaya başladıkça saatte zamana ayak uydurmuş ve gelişmeye başlamıştır. Önceleri sadece zamanı göstermek için kullanılan saatler artık moda ve tarzın bir göstergesi haline gelmiştir. Dünya üzerinde bir çok saat markası ortaya çıkmıştır. Bu saat markaları kalite konusunda birbirleri ile bir yarış içine girmişlerdir.

Saatin kullanım alanlarından biri de su altıdır. Profesyonel olarak dalış yapan sporcuların yanlarında bulunması gereken malzemelerin arasında dalgıç saati bulunmaktadır. Dalgıç saatleri sporcunun ne kadar derine daldığını, dip zamanının belirlenmesini göstermektedir. Diğer saatlerden farklı olarak özel ışıklarla aydınlatılmış, çalışma sıcaklığı su altına uyumlu olarak tasarlanmış, su altından çıkış zamanı gösterir. Maksimum derinlik uyarısı, oksijen miktarını göstermektedir. Ayrıca dalınan derinliğe bağlı olarak su geçirmezliği derinliğe bağlı olarak üretilmektedir.

Dalgıçlık ile ilgileniyor iseniz  elinizde bulunması gereken önemli malzemelerin başında gelen dalgıç saatleri hayati önem taşımaktadır. En muhteşem sporlardan biri olan dalış çekiciliğinin yanında oldukça tehlikeli ve profesyonellik isteyen bir spor dalıdır. Bu nedenle dalış için tercih edilen araç ve gereçlerde profesyonel olmalıdır. Tıpkı dalgıç saatleri gibi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


− bir = 6

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>