Salı , 12 Kasım 2019

Replika Saat Nedir?

İmitasyon, benzer gibi kelimelerden sonra hayatımıza yeni yeni giren değişik kelimelerden biri replika. Dolayısıyla bizi düşündüren de replika saat nedir. Bu düşünceyle yola çıkarak internette araştırmasını yapan bir çok kişi replika saat alıp almamak konusunda oldukça kararsız kalmaktadır.

Replika, değerli, koleksiyon değeri taşıyan bir ürünün birebir benzerinin yapılmaya çalışılması durumudur. Saatlerde de durum tamamen bundan ibarettir.

Saat, hem erkek hem de bayanlar için en özel aksesuarlardan olduğu ve yalnızca bir taneyle yetinilmediği özel bir gruptur. Yüksek meblağalarla edinilebilen koleksiyon saatlere olan ilgilyle replika saat üretimi özellikle Çin en başta olmak üzere Asya ülkelerinde üretilmeye başlanmıştır.replika saat nasil anlasilir 300x225 Replika Saat Nedir?

Ülkemizde de oldukça yaygın olan replika saat satışı uygun fiyatından dolayı tercih edilmektedir. Oysa ki kalite karşılaştırılması yapıldığında orjinal saatlerin kalitesini yakalaması mümkün değildir.

Peki replika saat nasıl anlaşılır?

Replika saatler son zamanlarda ağırlık sorununu aşmış olsada en çok anlaşılma noktası saatlerin gramajıdır. Orjinal bir saatin tüm modelleri aynı ve sabit gramajdayken replika ürünlerde bu gramajlar farklılıklar gösterebilmektedir. Diğer bir etken ise saatin cam kalitesidir. Kristal safir cam saatler kesinlikle çizilmez ve zor kırılır, fakat replika modellerde camlar genelde ince ve kalitesiz üretildiğinden çizilmeye ve kırılmaya karşı dayanıksızdır.

Eğer siz de verdiğiniz paranın karşılığı orjinal bir üürn satın almak istiyorsanız, saatinizi yetkili satıcılardan, distribütör firmadan temin eden bayilerden ve garanti belgesi onaylı imzalı gönderilen satış noktalarından alın. Aksi halde replika ürünlere değerinden fazla ödeme yapmış olursunuz.

Önerilen saat grubu 2 yıllık garantisi olan orjinal saatlerdir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


7 × = yedi

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>