Perşembe , 17 Ekim 2019

Saat Camlarını Merak Ettiniz mi?

Kristal Cam ve Mineral Cam Arasındaki Farkla Nelerdir?

 Bildiğimiz üzere kol saatleri konusunda da teknoloji aldı başını gidiyor. Markaların görsel anlamda kalitlei saat modelleri geliştirme zorunluluğu olduğu kadar aynı zamanda kaliteli, dayanıklı ve uzun süreli kullanım sunmaya yönelik modeller de geliştirmeleri son derece önemli bir hal aldı. Mineral cam ve kristal cam terimleri, saatlerin kullandıkları ana ekran camının modelleri olarak nitelendirilebilir. Günümüz saat teknolojilerinde sadece ve sadece bu iki cam modeli tercih edilmektedir. Ancak birçok insan bu cam modellerinin özellikleri hakkında fikir sahibi değil.

 Kristal cam adı ile de bilinmektedir. Son dönem A kalite sınıfı saat modellerinde genellikle tercih edilen cam modellerinden birisi olarak dikkatleri çeker ve maddi değeri oldukça yüksel olan bir saattir. Mineral cam ise çok daha farklı bir terimdir. Şimdi sizlere bu iki cam modeli ile alakalı olarak detayları sunup bilgi edinmenize yardımcı olacağız.

 saat cami 2 300x182 Saat Camlarını Merak Ettiniz mi?Kristal Cam Özellikleri

 Kurşun camı yapısında bir cam modelidir. %80 daha fazla kurşun oksit yapısında barındırır. İşlenebilirlik, ışığı yayma ve yansıtma özellikleri açısından son derece kalitelidir. Parlaklık, saydamlık ve berraklık konusunda diğer cam modellerine nazaran çok daha fazla ön plana çıkan cam türlerinden birisidir. Son derece dayanıklıdır ve su geçirmezlik düzeyi çok daha fazladır.

Mineral Cam Özellikleri

 Kırılma ve çizilmelere karşı diğer cam modellerine nazaran daha etkilidir çünkü pleksiglastan ile üretilmiştir. Çizilmeye dayanıklıdır ancak çizilmez değildir. Safir cam alternatifi olarak geliştirilmiştir. Kırılgan yapısı bulunur. Maddi ve kalite açısından kristal camın biraz daha az kalitedeki halidir.

 Kristal cam, mineral cam kalitesine nazaran çok daha kaliteli bir ürün durumundadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


× 2 = onaltı

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>